ایران, سمنان

لوله UPVC

لوله های UPVC به دلیل کاربرد ها و مزایای بسیار زیادی که دارند؛ توانستند جایگزین خوبی برای لوله های فلزی شوند.

لوله UPVC

وجود آب سالم و تمیز یکی از ضرورت های هر ساختمان است. پیمانکاران ساختمان ها از گذشته تا به امروز به دنبال بهترین راه برای انتقال آب به ساختمان ها بوده‌اند. در گذشته از لوله های فلزی برای انتقال آب استفاده می‌شد؛ اما این لوله ها مشکلات زیادی مانند زنگ زدگی و غیره را برای مردم به وجود می‌آوردند. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، لوله UPVC (لوله یو پی وی سی) جایگزین لوله های فلزی شد. در ادامه به بررسی و معرفی لوله UPVC و مزایا و معایب آن می‌پردازیم.

لوله UPVC چیست؟

در ابتدا لوله های پلاستیکی به خوبی در بازار به محبوبیت رسیدند. اما با پیشرفت تکنولوژی و مطالعه روی مواد مختلف، محققان توانستند به ترکیبی بهتر از پلاستیک دست پیدا کنند. با پیشرفت تکنولوژی و مطالعه روی مواد مختلف، محققان پی به ماده ای به نام پلی وینیل کلرید یا همان PVC شدند و آن را نویدبخش یک پیشرفت بزرگ در این زمینه معرفی کردند. UPVC یکی از پرکاربردترین انواع PVC می‌باشد که در سال های گذشته توانسته است کارایی خود را در زمینه های مختلف به اثبات برساند.

یو پی وی سی همان پلی وینیل کلراید پلاستیک نشده است. مقاومت بالای این ماده در برابر مواد شیمیایی و عناصر طبیعی، این ماده را به بهترین انتخاب برای لوله کشی ساختمان های مسکونی و تجاری تبدیل کرده است. لوله UPVC در مقایسه با لوله PVC سخت تر است و در ساختار خود پلیمر اضافی ندارد.

کیفیت ساخت لوله UPVC

برخی از تولید کنندگان در خط تولید خود از ماده پرکننده و فیلر برای تولید استفاده می‌کنند که این کار کیفیت نهایی محصول را به شدت کاهش می‌دهد. برخی نیز لوله های پلاستیکی را به جای لوله UPVC در اختیار مصرف کنندگان می‌گذارند که باید در هنگام خرید به این نکته بسیار توجه کنید. طبق استاندارد تولید این محصول باید به گونه ای باشد که محصول نهایی کمی نرم و انعطاف پذیر باشد. دلیل این کار افزایش مقاومت محصول در برابر ضربه است.

یگانه سازان کومش با بیش از یک دهه سابقه درخشان در زمینه تولید محصولات UPVC و با دارا بودن تمامی گواهینامه ها، یک انتخاب برتر در زمینه محصولات UPVC می‌باشد. شما می‌توانید محصولات مورد نیاز خود را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت از یگانه سازان کومش خریداری کنید.

مزایای لوله UPVC

مزایای لوله UPVC

لوله UPVC به سبب داشتن ویژگی های منحصر بفرد، یکی از پرکاربردترین انواع لوله در ساختمان سازی می‌باشد. از مهم ترین ویژگی های لوله یو پی وی سی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی: لوله UPVC نسبت به لوله های گالوانیزه و چدن، در برابر خوردگی، زنگ زدگی، اسیدهای قوی و پوسته پوسته شدن مقاومت بسیار بالاتری دارد. شما وقتی از لوله یو پی وی سی استفاده می‌کنید، دیگر نیازی نیست که نگران زرد شدن آب باشید.
 • اصطکاک کم: ضریب زبری لوله UPVC تنها 0.009 است و سطح بسیار صافی دارد. به همین خاطر این لوله ها مقاومت بسیار پایینی در برابر حرکت سیالات دارند.
 • استحکام بالا: این لوله ها در برابر فشار آب و ضربات وارد شده استحکام بسیار بالایی دارند. این لوله ها می‌توانند در دمای اتاق فشار 110 اتمسفر را بدون ترک خوردگی به مدت یک ساعت تحمل کنند.
 • بهداشتی: استفاده از سیستم بدون نمک سربی، باعث شده است که این لوله ها بسیار بهداشتی و غیر سمی باشند. این لوله ها بر کیفیت آب تاثیر منفی ندارند و مواد داخلی را دچار تغییر نمی‌کنند.
 • سبک با نصب آسان: لوله UPVC از نظر تراکم یک پنجم لوله های چدنی است. اتصالات یو پی وی سی با استفاده از چسب مخصوص و یا مهر و موم الاستیک انجام می‌شود؛ به همین خاطر نصب این لوله ها بسیار ساده و راحت می‌باشد.
 • مقاوم در برابر نفوذ آب: این لوله ها 15 دقیقه پس از نصب، آماده استفاده هستند. اتصالات لوله UPVC مقاومتی معادل C/12.5 را دارند. جالب است بدانید که این مقاومت در گذر زمان کاهش پیدا نمی‌کند.
 • سازگاری با دمای اتاق: لوله یو پی وی سی با دمای اتاق سازگاری بالایی دارد؛ به همین دلیل بهترین انتخاب برای لوله کشی ساختمان های مسکونی است. این نکته را باید بخاطر داشته باشید که لوله UPVC در دماهای بالاتر و یا پایینتر از دمای اتاق آسیب پذیر می‌شود و شکنندگی آن افزایش می‌یابد.
کاربردهای لوله UPVC

کاربردهای لوله UPVC

ترکیب شیمیایی عالی و مزایای فراوان این محصول باعث شده تا لوله UPVC به یکی از بهترین و پر کاربردترین محصولات در زمینه لوله کشی تبدیل شود. این محصول کاربردهای بسیار زیادی دارد که در این قسمت به معرفی آنها می‌پردازیم:

 • لوله کشی آب شهری: به دلیل مقاومت بسیار بالای لوله UPVC در برابر مواد اسیدی و عدم وجود مشکلاتی مانند زنگ زدگی، این محصول بهترین انتخاب برای انتقال آب شهری می‌باشد. همچنین باید بدانید که این لوله ها عمر مفید بسیار زیادی دارند و به همین خاطر تا مدت زیادی نیاز به هیچگونه تعمیراتی ندارند.
 • لوله انتقال آب ناودان و باران: به دلیل قابلیت شکل پذیری بالای لوله UPVC، تولید کنندگان از این محصول برای انتقال آب باران نیز می‌توانند استفاده کنند.
 • سیستم آبیاری قطره ای: لوله یو پی وی سی اگر برای سیستم آبیاری قطره ای استفاده شود؛ مصرف آب چیزی حدود 50 تا 70 درصد کاهش پیدا می‌کند. همچنین کشاورزان از لوله UPVC به عنوان محصولی مناسب برای توزیع سم دافع آفات یاد می‌کنند. پس نتیجه می‌گیریم که این محصول می‌تواند استفاده زیادی در زمینه کشاورزی داشته باشد.
 • عایق سیم: از آنجایی که ماده UPVC یک عایق بسیار مناسب و عالی است؛ از آن می‌توان به عنوان عایق سیم های انتقال اطلاعات استفاده کرد.
 • مقاومت بالای لوله UPVC در برابر مواد شیمیایی باعث شده است تا بسیاری از آزمایشگاه ها برای انتقال مواد شیمیایی از آن استفاده کنند.

همچنین باید بدانید که بسیاری از تولید کنندگان درب و پنجره، برای تولید محصولات خود از ماده اولیه UPVC استفاده می‌کنند. استفاده از این محصول باعث افزایش طول عمر و مقاومت درب و پنجره می‌شود.

خرید لوله UPVC

تفاوت لوله UPVC و لوله PVC

 • لوله های پی وی سی نسبت به لوله یو پی وی سی مقاومت کمتری در برابر شرایط مختلف آب و هوایی دارند. به همین خاطر گزینه مناسبی برای استفاده در صنعت درب و پنجره سازی نیست.
 • لوله های PVC در مقایسه با لوله های UPVC تاثیرات بیشتری را روی ترکیبات مواد شیمیایی می‌گذارند. به همین دلیل به ندرت از آنها در آزمایشگاه ها و تجهیزات پزشکی استفاده می‌شود.
 • طول عمر لوله های پی وی سی کمتر از لوله های یو پی وی سی است.
 • بازیافت لوله های UPVC نسبت به لوله های PVC بسیار آسانتر است.
 • لوله های پی وی سی در صورت افزایش دما بخار بسیار مضر هیدروژن کلرید را وارد محیط زیست می‌کنند. دلیل تولید این بخار، وجود ماده ماده فتالات در ساختار لوله پی وی سی می‌باشد. البته گفتنیست که در سال های اخیر استفاده از این ماده بسیار محدود شده است.

قیمت لوله UPVC

تولید کنندگان از مواد اولیه متفاوتی  در تولید این نوع لوله استفاده می‌کنند. استفاده از هرکدام از این مواد اولیه قیمت لوله UPVC را دست خوش تغییر می‌کند. همچنین استفاده از هرکدام از این مواد اولیه می‌تواند کارایی این نوع لوله ها را عوض کند. همچنین باید بدانید مواردی مانند اندازه، قطر و ضخامت نیز در قیمت لوله یو پی وی سی تاثیر مستقیم دارد.

یگانه سازان این امکان را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید سفارش خود را با توجه به نیاز خود و با شرایط خاص به ثبت برسانید. به این صورت هرکس با هر شرایطی می‌تواند به راحتی سفارش خود را ثبت و نیاز خود را برطرف کند. همچنین باید بدانید که یگانه سازان همواره از بهترین مواد اولیه در تولید محصولات خود استفاده می‌کند.

خرید لوله یو پی وی سی

برای خرید لوله UPVC شما باید شرایط پروژه خود را به خوبی در نظر بگیرید و لوله ای را خریداری کنید که با شرایط پروژه شما سازگار باشد. این کار راندمان کار شما را بالا می‌برد و به صرفه جویی در هزینه ها کمک می‌کند. مشاوران یگانه سازان کومش آماده پاسخگویی به شما عزیزان در این زمینه می‌باشند. جهت دریافت مشاوره رایگان، استعلام قیمت و خرید لوله UPVC همین حالا با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

مراحل خرید از ما

25%

مرحله اول

مطالعه درباره ما و محصولات ما از طریق وبسایت

50%

مرحله دوم

تماس با کارشناسان و دریافت مشاوره رایگان

75%

مرحله سوم

ثبت سفارش محصول مورد نظر از طریق تماس با بخش فروش

100%

مرحله چهارم

ارسال سفارش در کمترین زمان ممکن به آدرس شما

سایر محصولات یگانه سازان

لوله برق خم سرد

لوله برق خم سرد یکی از پر کاربردترین لوله های برق موجود در بازار است. این لوله ها با مزایای زیادی که دارند توانسته اند رضایت اکثر مردم را جلب کنند. این لوله ها از امنبت بسیار بالایی برخوردارند.

لوله فاضلاب

از لوله فاضلاب برای انتقال فاضلاب شهری و روستایی استفاده می‌شود. لوله های فاضلاب دارای ویژگی های منحصر بفردی هستند. جنس لوله فاضلاب با دوام بوده و در شرایط گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله پلیکا

لوله هایی بسیار سبک، با مقاومت بالا و خاکستری رنگ هستند که در صنایع ساختمان سازی برای انتقال آب و سایر سیالات استفاده می‌شوند. لوله پلیکا اولین بار توسط شرکتی به نام پلیکا تولید شد.

4.8/5 - (5 امتیاز)
۶ نظر
سهیل رضایی

این محصول در حال حاضر موجوده در شرکت شما؟

مدیریت

سلام. بله محصول موجوده و می‌تونید سفارش خودتون رو ثبت کنید.

رسول

سلام وقتتون بخیر. از کجا میتونیم مطمئن شیم که محصولات شما از کیفیت بالایی برخوردار هستند؟

مدیریت

سلام. تمامی محصولات ما با ضمانت کیفیت به شما تحویل داده میشه تا خیالتون از بابت کیفیت محصول راحت باشه.

حسین اردستانی

بسیار مطلب مفید و عالی بود. خیلی ممنون از سایت خوبتون🌹

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *